Транспарентність фінансової звітності за МСФЗ

Секція: МСФЗ-звітність: обліково-аналітичне та методичне забезпечення Коментарі (0)
Кількість переглядів:  4,567

Зазначене вище вимагає встановлення певних інформаційних стандартів транспарентності, тобто обов’язковості розкриття встановленого переліку інформації. Стандартизований перелік інформації, що розкривається повинен бути мінімізованим для досягнення поставлених цілей. Проте укладачі фінансової звітності повинні мати право розширювати обсяг звітної інформації, що розкривається за результатами періоду.

Міжнародними стандартами обліку і фінансової звітності вимагається розкриття не тільки фінансової інформації, що має грошовий вимірник, але й якісної інформації. Така інформація включає, наприклад, ризики та управління ними, цілі та політику управління капіталом та ін.

З метою підвищення транспарентності фінансової звітності за МСФЗ до стандартизованого переліку розкриття інформації доцільно включати дані щодо:

-     загальної інформації про підприємство;

-     основи підготовки, затвердження і подання фінансової звітності;

-     випливу переходу на МСФЗ (для першої фінансової звітності за МСФЗ та звітності, що їй передує);

-     суттєвих положень Облікової політики (за об’єктами обліку);

-     істотних облікових суджень, оцінних значень і допущень;

-     рекласифікацій у фінансової звітності за звітний рік у порівнянні з фінансовою звітністю попереднього року та виправлення помилок;

-     консолідації та об’єднань бізнесу (тільки для консолідованої фінансової звітності);

-     статей, поданих у звітності;

-     цілей, політики та процесів в області управління капіталом, операцій з пов’язаними сторонами, персоналу та оплати праці, умовних активів, зобов’язань та невизнаних контрактних зобов’язань, ризиків;

-     інших питань, що можуть бути корисними для розуміння фінансової звітності: (добровільні) розкриття (аналіз основних факторів і впливів, які визначають фінансові результати, включаючи зміни зовнішнього середовища, інвестиційна політика підприємства, джерела фінансування підприємства, ресурси компанії, які не визнані у фінансовій звітності відповідно до МСФЗ., звіти з питань охорони навколишнього середовища. фінансовий  огляд керівництва та ін.).

Встановлення стандартів транспарентності не повинно здорожувати  процес складання фінансової звітності за МСФЗ. Тому вимоги щодо розкриття інформації, не передбаченої МСФЗ, не повинні входити до стандартизованих переліків.

Транспарентність, як інформаційна відкритість, повинна стати обов’язковим атрибутом фінансової звітності, щоб відповідати ідеї і філософії МСФЗ.

[/protected]
Автор:   @   29 Серпень 2014 Коментарі (0)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, в середньому: 5.00 з 5)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (0)

Коментарів немає. Прокоментуй першим!
обсуждаем беременность, роды и воспитание на http://obsuzhdaem.ru/ Форум о планировании, зачатии, рождении.
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓