Транспарентність фінансової звітності за МСФЗ

Секція: МСФЗ-звітність: обліково-аналітичне та методичне забезпечення Коментарі (0)
Кількість переглядів:  4,745

Анотація.У тезах наведено визначення понятття транспарентності фінансової звітності, необхідність її врахування при складанні фінансової звітності, наведено стандартизований перелік розкриття інформації.

Впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності є сьогодні державним пріоритетом. Однією з головних ознак фінансової звітності, складеної за МСФЗ, є її транспарентність. Під транспарентністю зазвичай розуміють прозорість, зрозумілість, інтерпретованість даних, їх відкритість, доступність і гласність. Первісно поняття транспарентності використовувалося в юридичній та політичній сферах. Проте сьогодні все частіше його застосовують по відношенню до фінансової звітності.

Питання забезпечення транспарентності надзвичайно актуальні при складанні звітності за МСФЗ, оскільки і укладачі фінансової звітності, і її користувачі повинні мати гарантії того, що з обох боків є не тільки розуміння вимог МСФЗ, але й їх повне застосування. Транспарентність фінансової звітності підтримує інформаційну симетрію між укладачами та користувачами фінансової звітності.

Фінансова звітність може вважатися транспарентною, якщо вона містить доречну та правдиво подану інформацію стосовно всіх змістовних елементів і забезпечений доступ широкого кола користувачів до цієї фінансової звітності.

Високий рівень транспарентності фінансової звітності за МСФЗ сприяє зростанню прогнозуючої та підтверджуючої цінності інформації, що за Концептуальною основою фінансової звітності (МСФЗ) є одними з найважливіших якісних характеристик інформації, яка міститься в МСФЗ-звітності.


Продовження публікації доступно тільки зареєстрованим користувачам.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь для отримання доступу. Увага! Реєстрація БЕЗКОШТОВНА!

Транспарентність фінансової звітності за МСФЗ доцільно розглядати як принцип створення сприятливого середовища, в якому звітна інформація доступна і відкрита всім користувачам.

Транспарентність має і зворотний бік – комерційна таємниця, конфеденційна інформація і т.п. Слід звернути увагу, що жоден МСБО чи МСФЗ не містить вимог щодо розкриття такої інформації. Тому, намагаючись підвищити транспарентність фінансової звітності, можна не побоюватися зачепити комерційні інтереси укладача фінансової звітності.

Зовнішній ефект зростання транспарентності фінансової звітності полягає в отриманні достовірної та всеохоплюючої інформації щодо компанії та її діяльності, формуванні іміджу «відкритої» компанії, підвищенні довіри ринку та інвесторів, найбільш повному задоволенні інформаційних потреб існуючих та потенціальних інвесторів, кредиторів та позикодавців.

Внутрішній ефект зростання транспарентності фінансової звітності полягає в зниженні вартості доступного залученого капіталу, підвищенні корпоративної культури і, найголовніше, покращенні якості управлінської інформації і зниженні витрат на ведення управлінського обліку.

Важливо розуміти, що транспарентність фінансової звітності окремих акціонерних компаній та інших учасників фондового ринку не означає транспарентність всього фондового ринку країни, що і є державним  пріоритетом впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності з метою залучення іноземних інвестицій, зростання рейтингів економіки, покращення інвестиційного середовища.

Автор:   @   29 Серпень 2014 Коментарі (0)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, в середньому: 5.00 з 5)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (0)

Коментарів немає. Прокоментуй першим!
Энциклопедия непознанного на сайте: http://tradiciadrevnih.ru/ - интересное, увлекательное, необычное.
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓