Практика впровадження МСФЗ в країнах світу: уроки для України

Секція: Практика впровадження МСФЗ в країнах світу: уроки для України. Коментарі (0)
Кількість переглядів:  2,730

Анотація. Досліджено сутність, зміст, причини виникнення МСФЗ, проведено порівняння досвіду впровадження МСФЗ в Україні і світі, надано рекомендації щодо вдосконалення практики застосування МСФЗ в Україні.

Глобалізація світової економіки, розвиток підприємництва, банківських та інших фінансових установ призвели до актуалізації питання входження нашої країни до європейського та світового економічного простору. Це питання, в свою чергу, вимагає розробки та впровадження нових вимог щодо організації та методології обліку. Показники звітності, складеної за національними стандартами, зазвичай, не дають об’єктивної картини фінансового стану підприємства. Одним із загальновизнаних способів забезпечення реальності картини бізнесу компанії на сучасному етапі є підготовка інформації відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Ряд досліджень підтверджують порівнянність і корисність інформації для користувачів звітності, складеної за МСФЗ, а також підвищення довіри з боку інвесторів, сприяння зростанню капіталовкладень й економічному розвитку.

Компанії з іноземними інвестиціями, учасники іноземних бірж та підприємства, які бажають вийти на міжнародний ринок, вже давно складають фінансову звітність відповідно до МСФЗ.

Широке поширення МСФЗ в останні роки базується на багаторічній роботі і численних дискусіях з питань необхідності і раціональності міжнародної гармонізації фінансової звітності. Процес подальшого поширення МСФЗ свідчить про необхідність і доступність використання міжнародних стандартів та можливість гармонізації фінансової звітності у міжнародному економічному просторі. Ряд досліджень питання впровадження МСФЗ підтверджують порівнянність і корисність інформації для користувачів звітності, а також підвищення довіри з боку інвесторів, сприяння зростанню капіталовкладень та економічному розвитку.

Питання застосування міжнародних стандартів в Україні є дискусійним та існує багато невирішених питань з даної теми. Аналіз останніх публікацій показав, що проблемі переходу України на МСФЗ приділяється достатньо велика увага. Про це свідчать численні публікації таких вчених, як Ф. Бутинець, С. Голов, Г. Кірейцев, В. Костюченко, О. Корніюк, В. Пархоменко, С. Пріліпко.


Продовження публікації доступно тільки зареєстрованим користувачам.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь для отримання доступу. Увага! Реєстрація БЕЗКОШТОВНА!
Автор:   @   2 Вересень 2014 Коментарі (0)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, в середньому: 5.00 з 5)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (0)

Коментарів немає. Прокоментуй першим!
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓