Методичні засади формування “Звіту про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)”: вітчизняна та зарубіжна практика

Секція: МСФЗ-звітність: обліково-аналітичне та методичне забезпечення Коментарі (1)
Кількість переглядів:  4,897

Анотація. У тезах проаналізовано нормативні документи, якими регламентовано формування Звіту про фінансові результати, надано визначення сукупного доходу та  особливості його розрахунку, проведено порівняння звіту складеного за МСФЗ і П(С)БО. В підсумок наведено шляхи удосконалення методики формування Звіту про фінансові результати.

В умовах інтеграції національної економіки у світову, перехід України на Міжнародні стандарти фінансової звітності на сьогодні супроводжується існуванням ряду проблем та неузгодженостей, які зумовлені необхідністю внесення змін до законодавства країни у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності, розширенням кордонів для інвестиційного потоку в державу, а також підвищенням професійної діяльності бухгалтерів.

Для ефективного управління діяльністю власники й управлінці повинні мати економічну інформацію, яка відповідає їхнім потребам для ведення господарсько-фінансової діяльності підприємства. Формування такої достовірної, точної, оперативної та повної інформації відбувається в системі бухгалтерського обліку, а саме, у фінансовій звітності підприємства. Однією з її важливих частин, яка потребує особливої уваги, є «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)». Ця форма звітності дає можливість оцінити успішність діяльності підприємства, а також визначити за рахунок яких джерел здійснюється фінансування підприємства.

Значний внесок у роз’яснення та вдосконалення фінансової звітності підприємств зробили багато вітчизняних і зарубіжних науковців, таких, як: Палій В. Ф., Соколов Я. В., Бутинець Ф. Ф., Малюга О. М., Петраковський О. В., Сопко В. В., Голов С. Ф. та багато інших. Однак досі залишаються не вирішеними питання стандартизації та гармонізації фінансової звітності в Україніна основі міжнародного досвіду.

У лютому 2013 р. набув чинності наказ Міністерства фінансів України № 73, яким затверджено Національне положення(стандарт)бухгалтерськогообліку 1«Загальні вимоги до фінансової звітності», взамін П(С)БО 1-5, в якому визначені не тільки основні принципи подання (П(С)БО 1), але й окремі роз’яснення заповнення фінансових звітів [2].

Однією з перероблених форм звітності є «Звіт про фінансові результати». Розглянемо  детальніше які відбулися зміни в порівнянні з формою, яка була  до набуття чинності  1 НП(С)БО.

По-перше, цей звіт отримав подвійну назву – «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)».

По-друге, Звіт про фінансові результати доповнили розділом ІІ «Сукупний дохід» [3].

Сукупний дохід, згідно з визначенням,–це зміни у власному капіталі протягом звітного періоду внаслідок господарських операцій та інших подій (за винятком змін капіталу за рахунок операцій зі власниками). Вказаний термін являє собою те ж саме поняття, що фігурує у офіційному перекладі МСБО 1 «Подання фінансової звітності» як загальний сукупний прибуток. Проте напрактиці бухгалтерам важко пояснити, що саме маєна увазі Міністерство фінансів України, прибуток чидохід. Це, в свою чергу, свідчить про неякіснийпереклад МСБО (МСФЗ).


Продовження публікації доступно тільки зареєстрованим користувачам.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь для отримання доступу. Увага! Реєстрація БЕЗКОШТОВНА!
Автор:   @   1 Вересень 2014 Коментарі (1)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, в середньому: 2.75 з 5)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (1)

Комментарі
16 Вересень 2014
16:05
#1 Озеран Алла :

Крім публікації Голова С.Ф. 2008 року (до видання нового стандарту), варто переглянути й нові публікації, а також вивчити праці науковців, хто дійсно займався цією проблемою. Стосовно саме відповідності нової форми Звіту про фінансові результати у 2013 році у журналі “Бухгалтерський облік і аудит” є стаття Озеран А.В.

Профессионалы советуют программу Ниндзя Трейдер для хороших результатах при торговле на Форекс.
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓