Досвід впровадження МСФЗ в Великобританії

Секція: Практика впровадження МСФЗ в країнах світу: уроки для України. Коментарі (0)
Кількість переглядів:  1,843

Розглянуто впровадження МСФЗ у Великобританії, розбіжності між британськими стандартами та міжнародними стандартами фінансової звітності.

 

Великобританія має найстаріші професійні бухгалтерські організації, створені ще в минулому столітті, такі, як Інститут дипломованих бухгалтерів Шотландії (Institute of Chartered Accountants of Schotland – 1854), Інститут дипломованих бухгалтерів Англії і Уельсу (Institute of Chartered Accountants of England and Wales), заснований за указом королеви в 1894 році. Ці організації володіють давнім досвідом регулювання бухгалтерського обліку та розробки власних національних бухгалтерських стандартів, до яких дані організації приступили ще до появи першого МСФЗ. Вони є незалежними, не підпорядковані ніяким державним органам і ведуть активну роботу з розвитку методології обліку та звітності, підготовці аудиторських кадрів. Розробка облікових стандартів у Великобританії почалася ще в 1969 р.

Система бухгалтерського обліку розвивалася незалежно від держави, виходячи з інтересів та вимог бізнесу.  Формування національної системи обліку відбувалося під впливом таких факторів, як економічна ситуація в країні, національні особливості і традиції бізнесу, юридичне середовище, податкове законодавство, зв’язок з іншими країнами і системами бухгалтерського обліку та звітності. Існує ще один фактор, який має велике значення для британської системи бухгалтерського обліку – вплив професійних бухгалтерських організацій. В даний час 6 найбільших асоціацій присяжних бухгалтерів цієї країни об’єднані в Консультативний комітет Бухгалтерських Рад, в рамках якого діє Комітет з бухгалтерських стандартів (ASB) – орган, який розробляє і встановлює  національні стандарти бухгалтерського обліку та звітності.

Вступ Великобританії до Європейського Союзу зумовило необхідність внесення до законів про компанії положень, що відображають відповідні директиви ЄС. Однак авторитет британських професійних бухгалтерських інститутів у Європі так великий, що їм вдалося проникнути в саму Директиву ЄС № 4, що стосується надання бухгалтерських даних європейськими компаніями, положень, що відображають одну з основних концепцій, базується система бухгалтерського обліку та звітності Великобританії, – концепцію “true and fair view “- достовірного і сумлінного надання даних про фінансовий стан компаній. При цьому в самій країні за наполяганням професійних бухгалтерських організацій вимога відповідності звітності великих фірм бухгалтерських стандартів було запроваджено Законом про компанії 1985 р. та стало обов’язковою нормою.

Однак розвиток світової фінансової системи і останні тенденції  у відображенні бухгалтерської інформації призвели до того, що й у Великобританії професійні бухгалтери схиляються до утилітарного погляду на характер інформації, що розкривається в бухгалтерській звітності: офіційна звітність британських компаній дедалі більше відповідає вимогам, що пред’являються фінансовими і, перш за все, фондовими ринками. У цьому позначається подальше посилення впливу Міжнародного Комітету по стандартам (IASВ) і його документів.

Незважаючи на те, що назви багатьох британських та міжнародних стандартів (МСФЗ) схожі і в них розглядаються загальні проблеми, їх рішення здійснюється по-різному. І великі міжнародні британські компанії змушені здійснювати реформування звітності відповідно до міжнародних стандартів у випадках залучення капіталу на міжнародних ринках і котирування акцій на фондових біржах інших країн.

До теперішнього часу розбіжності між британськими та міжнародними стандартами зберігалися, зокрема, з питань обліку та оцінки основних засобів, інвестицій, фінансових інструментів, витрат на науково-дослідні роботи, матеріально-виробничих запасів, будівельних контрактів, активів та зобов’язань в іноземній валюті, витрат за позиками, а також визнання доходів, пенсійних відрахувань і складання консолідованої звітності. Найбільш яскраво проявляються відмінності між британськими та міжнародними стандартами у підходах до питань оцінки різних активів, насамперед основних засобів.

Автор:   @   30 Вересень 2015 Коментарі (0)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, в середньому: 4.00 з 5)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (0)

Коментарів немає. Прокоментуй першим!
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓