Анотація до монографії Валерія Галасюка «Про формування справедливої вартості об’єктів в угодах купівлі-продажу та угодах міни»

Секція: МСФЗ-звітність: обліково-аналітичне та методичне забезпечення Коментарі (0)
Кількість переглядів:  2,288

Враховуючи те, що з 1 січня 2012 року набули чинності Міжнародні стандарти оцінки 2011 року, в яких використовується поняття «справедливої вартості» (зокрема, в МСО 300 «Оцінка для фінансової звітності»), а також те, що з 1 січня 2013 року набрав чинності новий МСФЗ 13 «Оцінка справедливої ​​вартості», автор сподівається, що викладені в даній публікації теоретичні положення дозволять забезпечити подальше просування теорії та практики оцінки та бухгалтерського обліку в напрямку  їх подальшого вдосконалення.

Тисячі років люди обмінюються, продають і купують. Тисячі років це вважаеться мистецтвом, котрим володіють лише нечисельні посвячені люди. Цим нечисельним людям, як правило, й належить економічний успіх.

Монографія розкриває фундаментальні таємниці угод купівлі-продажу, угод міни й процесів формування вартості об’єктів в цих угодах. Вона надає можливості для перетворення торгівлі з мистецтва у ремесло.

Автор, з позицій G-теорії, що розробляється ним, та її концепції чотирьох типів рішень, вперше запропонував революційно-новий, унікальний підхід до вивчення угод купівлі-продажу та міни.

Монографія дає відповіді на питання: як обчислити величину економічного інтересу сторін в угодах купівлі-продажу та міни; як визначити сильну і слабку сторони в угодах купівлі-продажу та міни; як формується вигода кожної зі сторін в цих угодах; як обчислити величину економічного потенціалу та додаткового економічного потенціалу в угодах купівлі-продажу; як визначити, чи є угода купівлі-продажу здійсненною або ні; як обчислити економічну вигоду кожної зі сторін угод купівлі-продажу та міни; як визначити, чи є угода справедливою чи ні; як обчислити величину несправедливості угод купівлі-продажу та міни.

У монографії досліджується питання: «Чи може бути реалізовано по відношенню до всієї безлічі угод купівлі-продажу та міни твердження Арістотеля про те, що «в якій дії можливе «більше» й «менше», в тій дії можлива й справедлива рівність»? Результатом дослідження є не тільки відповідь на це фундаментальне питання, а й унікальні алгоритми формування мінової й справедливої вартості об’єктів в угодах купівлі-продажу та міни.

Краса й витонченість запропонованого автором підходу до вивчення угод купівлі-продажу та міни полягає в тому, що величина мінової вартості в будь-якій угоді купівлі-продажу і в будь-якій угоді міни визначається величинами вартості чотирьох типів рішень й співвідношенням величин вартості цих рішень.

Концепція чотирьох типів рішень є фундаментальною основою для подальшого розвитку теорії вартості й теорії оцінки, а також формування множини видів вартості на єдиній методологічній основі.

Особливу практичну значимість викладеним у монографії теоретичним положенням надає те, що два типи рішень, із запропонованих автором чотирьох, по суті, вже використовуються в Міжнародних стандартах фінансової звітності (IAS 36 «Зменшення корисності активів»).

Свідченням практичної значущості теоретичних положень монографії також є і те, що світове професійне співтовариство все більше уваги приділяє питанням справедливої вартості. Так, з 1 січня 2012 року набули чинності Міжнародні стандарти оцінки 2011 (IVS 2011), в яких використовується поняття «справедливої вартості» (зокрема в IVS 300 «Оцінка для фінансової звітності»), а з 1 січня 2013 року набрав чинності новий IFRS 13 «Оцінка справедливої вартості».

Монографія буде корисна читачам, що цікавляться питаннями теорії та практики прийняття економічних рішень. Зокрема, вона буде корисна економістам, оцінювачам, фінансистам, фінансовим аналітикам, фахівцям з бізнес-консалтингу, аудиторам, бухгалтерам, фахівцям в області інформаційних технологій.

Монографія також буде корисна студентам, що вивчають економічні дисципліни, викладачам та аспірантам, що спеціалізуються в економічній галузі.

 Ознайомитись з матеріалами монографії Валерія Галасюка “Про формування справедливої вартості об’єктів в угодах купівлі-продажу і угодах міни” можна за адресою:

http://galasyuk.com.ua/monograph.pdf .

Автор:   @   1 Жовтень 2014 Коментарі (0)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Немає оцінок)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (0)

Коментарів немає. Прокоментуй першим!
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓