Меню
Категорії
Аналіз досвіду застосування МСФЗ в різних країнах світу – висновки для України
01.09.2014 Практика впровадження МСФЗ в країнах світу: уроки для України.

Анотація. У тезах досліджено розвиток бухгалтерського обліку та МСФЗ у світі, детально розглянуто впровадження МСФЗ у США та Росії, визначено основні етапи створення КМСФЗ. Також розглянуто передумови та шляхи переходу України на МСФЗ.

Загальносвітова тенденція створення єдиного економічного простору і цілеспрямований розвиток національних економік ведуть до об’єктивної необхідності уніфікації бухгалтерського обліку та приведення основних принципів ведення бізнесу у відповідність з міжнародними стандартами.

На сьогоднішній момент МСФЗ виступають найефективнішим інструментом підвищення прозорості та зрозумілості інформації, яка створює достовірну базу для визнання доходів і витрат, віддзеркалює існуючі  фінансові ризики й дозволяє об’єктивно порівнювати результати діяльності компаній різних країн світу  з метою прийняття якісних управлінських рішень.

Біржовий крах 1929 року, розпочавшись в США, став поштовхом для глобальної економічної кризи в індустріально розвинутих країнах і цілих регіонах. Велика депресія висвітлила наявність і значимість такої проблеми, як відсутність стандартизованих принципів бухгалтерського обліку, й тому з 1930-х років в США почалася робота над створенням національних стандартів бухгалтерського обліку, які нині більш відомі під назвою GAAP.

Розвиток стандартизованого бухгалтерського обліку в світі починається в 60-і роки минулого століття, в період глобалізації фінансових ринків і розвитку світової економіки, коли виникає необхідність створення «універсальної мови спілкування» – єдиної системі бухгалтерського обліку й фінансової звітності, яка доступна та зрозуміла для кожного.

Для забезпечення гармонізації фінансової звітності на основі угоди організацій професійних бухгалтерів 10 провідних країн 29 червня 1973 був створений Комітет з міжнародних стандартів фінансової звітності (КМСФЗ), метою якого визнається розроблення єдиної системи високоякісних, зрозумілих і глобальних стандартів бухгалтерського обліку та контроль їх використання у світі.

Міжнародні стандарти фінансової звітності носять рекомендаційний характер, не домінуючи над національними Положеннями  бухгалтерського обліку. Але якщо фінансові звіти випускаються не тільки для внутрішнього використання, а призначені для акціонерів, кредиторів, широкої громадськості, вони мають відповідати міжнародним стандартам.


Продовження публікації доступно тільки зареєстрованим користувачам.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь для отримання доступу. Увага! Реєстрація БЕЗКОШТОВНА!
Напишіть відгук

Ви маєте бути ви увійшли щоб залишити коментар.

*