Аналіз досвіду застосування МСФЗ в різних країнах світу – висновки для України

Секція: Практика впровадження МСФЗ в країнах світу: уроки для України. Коментарі (0)
Кількість переглядів:  3,826

Анотація. У тезах досліджено розвиток бухгалтерського обліку та МСФЗ у світі, детально розглянуто впровадження МСФЗ у США та Росії, визначено основні етапи створення КМСФЗ. Також розглянуто передумови та шляхи переходу України на МСФЗ.

Загальносвітова тенденція створення єдиного економічного простору і цілеспрямований розвиток національних економік ведуть до об’єктивної необхідності уніфікації бухгалтерського обліку та приведення основних принципів ведення бізнесу у відповідність з міжнародними стандартами.

На сьогоднішній момент МСФЗ виступають найефективнішим інструментом підвищення прозорості та зрозумілості інформації, яка створює достовірну базу для визнання доходів і витрат, віддзеркалює існуючі  фінансові ризики й дозволяє об’єктивно порівнювати результати діяльності компаній різних країн світу  з метою прийняття якісних управлінських рішень.

Біржовий крах 1929 року, розпочавшись в США, став поштовхом для глобальної економічної кризи в індустріально розвинутих країнах і цілих регіонах. Велика депресія висвітлила наявність і значимість такої проблеми, як відсутність стандартизованих принципів бухгалтерського обліку, й тому з 1930-х років в США почалася робота над створенням національних стандартів бухгалтерського обліку, які нині більш відомі під назвою GAAP.

Розвиток стандартизованого бухгалтерського обліку в світі починається в 60-і роки минулого століття, в період глобалізації фінансових ринків і розвитку світової економіки, коли виникає необхідність створення «універсальної мови спілкування» – єдиної системі бухгалтерського обліку й фінансової звітності, яка доступна та зрозуміла для кожного.

Для забезпечення гармонізації фінансової звітності на основі угоди організацій професійних бухгалтерів 10 провідних країн 29 червня 1973 був створений Комітет з міжнародних стандартів фінансової звітності (КМСФЗ), метою якого визнається розроблення єдиної системи високоякісних, зрозумілих і глобальних стандартів бухгалтерського обліку та контроль їх використання у світі.

Міжнародні стандарти фінансової звітності носять рекомендаційний характер, не домінуючи над національними Положеннями  бухгалтерського обліку. Але якщо фінансові звіти випускаються не тільки для внутрішнього використання, а призначені для акціонерів, кредиторів, широкої громадськості, вони мають відповідати міжнародним стандартам.


Продовження публікації доступно тільки зареєстрованим користувачам.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь для отримання доступу. Увага! Реєстрація БЕЗКОШТОВНА!
Автор:   @   1 Вересень 2014 Коментарі (0)

Оцініть публікацію: 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, в середньому: 3.00 з 5)
Loading...Loading...

Поділитися!
Коментарі (0)

Коментарів немає. Прокоментуй першим!
Залишити коментар!

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Зв'язатись з автором

Увійдіть, щоб отримати можливість відправити повідомлення автору цієї публікації

Попередня публікація
«
Наступна публікація
»
© 2014 МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація  
↓